05 Mayıs, 2012

Züpper FinalBursaspor Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükselip UEFA Avrupa Ligi'ne katılmayı garantileyince futbolcusundan taraftarına kadar herkes Süper Final'i ikinci plana attı. Ne yalan söyleyeyim, ben bile hiç bir işim olmamasına rağmen ilk Eskişehirspor maçını izlemedim.

Herkes bir doyuma ulaştı futbol bakımından. Yayınca kuruluş reklamlardan ıvırdan zıvırdan 3-5 lira fazla kazanacak diye takımlara zorla maçlar oynatılıyor. Ama enteresan bir şekilde onlar da bu Avrupa Ligi Süper Final'ini sallamıyorlar, Bursaspor'un maçı başlayacak son yarım saate kadar herifler Fenerbahçe aşağı, Galatasaray yukarı. Başka konuştukları bir şey yok.
Madem önemsemiyorsunuz, bari şu maç saatlerine bir ayar çekin ve aynı saatte oynatın diğer süper final maçlarıyla. Mesela Bursaspor-Eskişehirspor maçını adamlar saat 18'e koymuş, mesai günü ve mesai saati. Bursa'nın sanayisinde küçük ve orta ölçekili işletmelerin hemen hemen hepsi sabah 8 akşam 18 çalışıyor. Biz işten çıkıp eve gelen kadar ilk yarı bitmişti zaten. Kimse de itiraz etmiyor duruma, hal böyle olunca da Bursaspor 3-4 bin kişiye Süper Final oynuyor. Şaka gibi resmen.
Ayıptır söylemesi Kenny Miller'ın Jozy Altidore'un imza törenlerinde bile daha doluydu o stad. Valla bir futbol zevkimiz vardı onun da içine ettiler.
Şike sürecinde yaşanılanlara zaten hiç girmek istemiyorum, nerden tutsak elimizde kalacak cinsten, komik komik olaylar yaşanıyor.
Güzel memleketimde istisnasız herkes paranın kölesi olmuş.

Onu bunu bırakın da Batalla ne koydu be :)1 yorum:

  1. Blog güzel yazılar güzel.kendi blog uma da beklerim thenewdosemealti.blogspot.com

    YanıtlaSil